З тих пір було багато чого, але тепер підсвідомо при покупці ноутбука (і будь-якої іншої техніки) - шукаєш і хочеш підібрати що-небудь надійніше (плюс, що вибір на ринку великий ????) , щоб потім не втрачати часу і грошей при можливих проблемах з ремонтом, хоча завжди допоможе чистка ноутбука Львів, яку необхідно проводити хоча в б раз в рік.
У цій статті постараюся вказати, на що потрібно звернути увагу, щоб вибрати ноутбук, який не повинен доставити багато проблем при подальшому використанні. Сподіваюся, інформація стане в нагоді більшості користувачів при покупці нового пристрою ...
Виробник, рейтинг надійності
Думаю, це питання один з найбільш трепетних. Зараз десятки виробників, у всіх свої плюси / мінуси, різні лінійки моделей пристроїв, різні цінові категорії. Відразу зазначу, що того, що не ламається - в принципі немає! Зламатися може ноутбук будь-якої марки і модельного ряду. Однак, є статистика!
Наприклад, компанія SquareTrade провела статистичне дослідження на прикладі 30 000 ноутбуків різних марок (варто зазначити, що термін експлуатації обмежувався 3-ма роками).
Так ось, результати статистики наступні:
- найнадійніші виробники: Asus, Sony, Toshiba;
- найбільш ненадійні: HP, Acer.
В принципі, я не завжди довіряю різним зарубіжним статистикам, але як не дивно, вона збігається з моєю особистою думкою, а також думкою моїх знайомих і колег, які ремонтують подібну техніку (і думаю, що в цілому вона об'єктивна!) .
Також в 2019 р. було проведено дослідження на ринку ремонту ноутбуків. Їм вдалося з'ясувати, що найбільш часто у ноутбуків ламаються наступні компоненти:
- жорсткі диски (21% випадків);
- материнські плати (17% випадків);
- екран (16% випадків);
- проблеми з клавіатурою (12% випадків).
На мій погляд, найбільш сумна статистика по HDD (дискам). Все-таки, поломка накопичувача призводить часто до втрати багатьох документів, файлів і ін.
Цю одвічну суперечку не хотілося б чіпати, але доведеться. Я зараз не беру до уваги продуктивність, ціну та інші характеристики - порівнюю тільки надійність.
На мій погляд, найкраще вибрати що-небудь з модельного ряду процесорів Intel Core i3, i5, i7 (починаючи з 7 покоління (наприклад, i5-7200U - це 7-е покоління).
Чому саме їх:
- по-перше, процесори Intel не так сильно гріються, як AMD (а адже кожна третя поломка ноутбука пов'язана з перегрівом. У компактному корпусі навіть зайві 5-10 градусів істотні!);
- по-друге, тому що температура AMD в середньому вища - то для їх охолодження потрібен більш потужний кулер (а значить ваш ноутбук буде сильніше шуміти) . До того ж, в літню спекотну погоду вбудованого кулера часто починає не вистачати і пристрій перегрівається;
- по-третє, за статистикою - ноутбуки з процесорами Intel надійніше і працюють довше;
- по-четверте, процесори Intel більш енергоефективні, що означає ваш ноутбук пропрацює більше часу від акумуляторної батареї (в тому числі виділяється менша кількість тепла);
- по-п'яте, зараз більшість ноутбуків у продажу йдуть з процесором Intel (тобто є з чого вибрати).
З одного боку, добре, коли в ноутбуці є дискретна відеокарта - можна пограти в різні ігри, він більш продуктивний. Але з іншого - її наявність знижує надійність.
Справа в тому, що кожен третій перегрів ноутбука пов'язаний з відеочіпом. Нерідко, коли банальний пил, що осів за півроку на радіаторі і вентиляційних отворах, є причиною того, що температура підскакує на десяток градусів і відеокарта приходить в непридатність (найчастіше трапляється в літню спекотну погоду).
Тому, якщо дивитися з критерію надійності - то вибирайте ноутбук з інтегрованою (вбудованою) відеокартою.
Корпус
Найбільш популярними матеріалами для корпусу ноутбука - є пластик і метал (найчастіше сплав алюмінію). З точки зору надійності, зрозуміло, я б рекомендував вибирати алюміній. Чому?
- по-перше, він більш міцний: не хрумтить, не прогинається, подряпати його складніше, він не тріскається і т.д .;
- по-друге, він сприяє більш хорошому теплообміну (тобто ймовірність перегріву нижче);
- по-третє, при сильному нагріванні від нього немає запаху, який часто буває від пластмаси (наприклад, в літню спекотну погоду).