Частка ігрових консолей на ринку з кожним роком збільшується, і це легко пояснити. Користувача привертає простота експлуатації і мінімальні технічні вимоги: до підключення і т. д.
Консоль і телевізор
Розширення і діагональ екрану. Всім стаціонарним ігровим консолям потрібне підключення до телевізора. При цьому варто враховувати, що підключаються вони через HDMI-роз'єм, так що ТБ має бути ним обладнаний. Крім того телевізор повинен підтримувати дозвіл формату Full HD або 4K. Завдяки йому гравець зможе насолодитися реалістичною ігровою графікою, яку пропонують приставки останнього покоління.
Діагональ екрану теж має важливе значення. Відчуття від гри на телевізорі розміром 55 і 26 дюймів будуть значно відрізнятися. Тому чим більше - тим краще. Заодно варто звернути увагу, на якій відстані від гравця розташовується телевізор. Якщо воно невелике, то на великій діагоналі буде добре помітно зерно, а очі будуть втомлюватися сильніше.
Звук і акустика. Звук також є важливим фактором у процесі занурення у віртуальну реальність. Якщо раніше використовувався комп'ютер з хорошою аудіосистемою, то вбудовані колонки телевізора в більшості ситуацій не порадують. В цьому випадку можна порекомендувати набір домашньої акустики. На ринку представлена велика кількість таких систем, а вартість їх відносно невелика.
Стаціонарну ігрову консоль можна використовувати не тільки за своїм прямим призначенням. Вона здатна стати справжнім медиацентром для всього будинку. Більшість моделей підтримують відтворення музики, DVD-відео з підтримкою Dolby Digital, а також Blu-ray. Винятком є консолі від Nintendo, які «заточені» виключно під гри.
Приставки. По універсальності, безперечно, лідирують игровые консоли від Sony і Microsoft . Купуєте консоль і комплект домашнього кінотеатру - мультимедійний центр готовий. Важливим фактором на користь приставок виступає відсутність необхідності апгрейда пристрою для запуску новинок ігрового світу. Також автоматично відходять у минуле проблеми з драйверами і інша несумісність софта.
Для повноцінної роботи консолі необхідний інтернет, всі моделі обладнані Wi-Fi-модулем.Але якщо вдома немає роутера, то варто подбати хоча б про наявність звичайного мережевого кабелю поблизу с тим місцем, де плануєте поставити консоль.
Формат ігрової консолі. На ринку ігрових консолей є як портативні пристрої, так і стаціонарні. Є базові набори, в які входить тільки сам пристрій, а є варіанти, доповнені картами пам'яті різних обсягів, іграми та іншими необхідними і приємними аксесуарами. Майже всі пристрої, за винятком найдешевших, обладнані Wi-Fi- і Bluetooth-модулями для підключення до інтернету і обміну інформацією з іншими гаджетами.
Продуктивність. Найпотужнішими на сьогоднішній день є Sony PlayStation 4 Pro і Microsoft Xbox One X. Обидві підтримують дозвіл 4K, у кожної жорсткий диск об'ємом 1 ТБ, моделі обладнані 8-ядерними процесорами. Окремо хочеться сказати про розмір вбудованого жорсткого диска. Варто вибирати моделі з накопичувачем об'ємом не менше 500 ГБ. Одна гра займає в середньому 20-50 ГБ і інсталюється на жорсткий диск.
Варто пам'ятати, що на нових приставках від Sony і Microsoft не працюватимуть гри від консолей старого покоління. Так що запустити диск зі своєї колекції для PS3 на PS4 вийде.
Сервіси. У кожного з виробників є своя служба для гри з друзями по мережі, доступ до оновлень і закачування нових додатків. Найменш вдалий варіант реалізації цієї функції у Nintendo, де запропоновані різні канали для отримання послуг. У Sony і Microsoft справи йдуть набагато краще. Їх сервіси PlayStation Network і Xbox Live дозволяють не тільки отримувати оновлення всілякого контенту, але ще і враховують різноманітні рейтинги та статистику, що роблять ігровий процес більш захоплюючим.
Ігри. Якщо говорити про цільову аудиторію, то для Nintendo є більше дитячих ігор. Також велика кількість іграшок призначені для фірмових контролерів Wii Remote і Nunchuk. Такі ігри дозволяють виявляти більшу фізичну активність, імітуючи види спорту. Аудиторія PlayStation і Xbox старша. В асортименті представлені різноманітні гонки і шутери, безліч додатків дозволить ні в чому собі не відмовляти, занурившись в світ розваг на багато годин.
Ціна. Важливим критерієм при виборі приставки є її ціна. Вартість останніх моделей від Sony і Microsoft, звичайно, значна. Але за ці гроші користувач отримує не просто ігрову приставку, а повноцінний медіацентр. Якщо ціна для Вас є найбільш значущим чинником, радимо подивитися в бік приставок попереднього покоління, які широко представлені в продажу і підтримуються виробником.
Вартість залежить від комплектації і наявності ігор в комплекті поставки. Іноді покупка комплекту обійдеться дешевше, ніж подальша його компоновка з окремих аксесуарів.