Метою розроблення детального плану території є проектування нового кварталу індивідуальної садибної забудови згідно генерального плану м. Миколаєва та формування структурних одиниць сельбищної території, а саме:
визначення параметрів забудови окремих земельних ділянок з розрахунком нового житлового будівництва;
встановлення червоних ліній та ліній регулювання забудови;
уточнення у більш крупному масштабі проектних рішень генерального плану м. Миколаєва, планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції та ландшафтної організації частини території м. Миколаєва;
визначення усіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними правилами;
обґрунтування потреб формування нових земельних ділянок та визначення їх цільового призначення, зображення існуючих земельних ділянок та їх функціонального використання, встановлення взаємозв’язків планувальної структури проекту з планувальною структурою існуючих кварталів забудови.
В склад детального плану території входять:
текстова частина (пояснююча записка); (Завантажити файл)
графічна частина в складі 5 аркушів:
Схема розташування території в системі генерального плану населеного пункту. М 1:5000. (Завантажити файл)
План існуючого використання території, суміщений з схемою планувальних обмежень. М 1:1000. (Завантажити файл)
Детальний план території (проектний план), суміщений з схемою організації руху транспорту та пішоходів. М 1:1000. (Завантажити файл)
Схема інженерної підготовки території та вертикального планування, суміщена з планом червоних ліній. М 1:1000. (Завантажити файл)
Схема інженерних мереж, споруд і використання підземного простору. М 1:1000. (Завантажити файл)
Переглянувши наявні планувальні обмеження, виходячи з оптимального формування транспортних потоків і раціонального використання території проектом детального плану території сформовано 67 ділянок для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд загальною площею 5,3600 га та одну ділянку площею 0,2500 га для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови на основі структурно-планувального елементу території населеного пункту, який має цілісний планувальний характер.
Присадибні земельні ділянки передбачаються площею 0,0800 га. При даній планувальній структурі більшість ділянок має прямокутну конфігурацію з перпендикулярним розташуванням до червоних ліній вулиць по всій їх довжині. До кожної ділянки запроектований індивідуальний під’їзд з відповідними радіусами повороту. Нововідведені ділянки житлової забудови організовані на територіях, що відповідають нормативному ухилу рельєфу та поза межами будь-яких охоронних, санітарно-захисних зон.
Проектним рішенням детального плану вносяться уточнення до планувальної структури даного кварталу житлової забудови, що не суперечить основним рішенням генерального плану м. Миколаєва.
В даний час територія, яка відводиться для будівництва кварталу, використовується для сільськогосподарських цілей, та потребує визначення відповідних меж, організації і доступності, як пішохідної, так і транспортної. В даний час доступ до території проектування здійснюється з існуючої грунтової дороги, яка веде до каплиці «Писанка». Містобудівною документацією запроектована нова вулична мережа (5 проектованих вулиць). Передбачається приведення до нормативних показників існуючих вулиць та резервування територій для зелених насаджень загального користування в межах червоних ліній та охоронних зон.
Планувальними обмеженнями для будівництва садибних будинків є:
червоні лінії вулиць;
охоронні зони інженерних мереж;
протипожежний розрив від мішаного лісу.
Орієнтовний процентний розподіл за функціональним зонуванням території виглядає наступним чином:
територія житлової забудови – 52%;
інші території (у тому числі червоні лінії вулиць) – 45,5%;
територія громадської забудови – 2,5%.
Переважний вид використання – територія індивідуальної житлової забудови. Супутні види – територія громадської забудови, спортивні майданчики та сквер. Індивідуальна малоповерхова житлова та громадська забудова – будівлі від одного до трьох поверхів без врахування мансарди.
Розрахунковий термін реалізації детального плану території відповідає розрахунковому терміну генерального плану населеного пункту, в тому числі перший етап – від 3 до 7 років.
І-ший етап до 3-х років:
будівництво садибних житлових будинків, громадського об’єкту;
реконструкція дорожньо-транспортної мережі та облаштування інженерної інфраструктури кварталу (частково).
ІІ-гий етап до 7-х років:
реконструкція дорожньо-транспортної мережі та облаштування інженерної інфраструктури кварталу (завершення).
Основні техніко-економічні показники детального плану території:
Назва показників
Одиниця виміру
Значення показників
Площа опрацювання ДПТ
га
10,1850
Площа ділянки для розміщення КТП
га
0,0016
Площа ділянки для розміщення КНС
га
0,0196
Кількість проектованих присадибних ділянок
шт
67
Загальна площа присадибних ділянок, в тому числі:
га
5,3600
Площа забудови
га
0,6834
Площа замощення
га
0,5293
Площа озеленення
га
4,1473
Замовник детального плану території – Миколаївська міська рада Миколаївського району Львівської області.
Розробник детального плану території – фізична особа-підприємець Лаврін Володимир Степанович.
Підстава розроблення детального плану території: рішення 45-ої чергової сесії 7-го скликання Миколаївської міської ради від 31.10.2018 року №1180 «Про розроблення детального плану території для будівництва кварталу індивідуальної житлової забудови в районі вул. Повстанців в м. Миколаєві, біля каплиці «Писанка».
Детально ознайомитись з детальним планом території можна в приміщенні Миколаївської міської ради (кабінет землевпорядника, тел. 51-494) з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 14.00 год. протягом місяця з дати виходу повідомлення та на офіційному сайті Миколаївської міської ради за електронною адресою mykolaivmr.lviv.ua.
Інформаційні заходи щодо ознайомлення громадськості із проектом детального плану території заплановані у вигляді експонування текстових та графічних матеріалів містобудівної документації у приміщенні Миколаївської міської ради.
Громадське слухання проекту детального плану території для будівництва кварталу індивідуальної житлової забудови відбудеться 23.05.2019 року о 15-00 год. в приміщенні Міського палацу культури за адресою: 81600, Львівська обл., Миколаївський район, м. Миколаїв, майдан Незалежності, 4.
Посадова особа, відповідальна за організацію розгляду пропозицій громадськості – землевпорядник Миколаївської міської ради Ривко Г.І.
Пропозиції та зауваження щодо розміщення об’єкту просимо подавати в Миколаївську міську раду у письмовому вигляді з 09.05.2019 року до 10.06.2019 року (включно) за адресою: 81600, Львівська обл., м. Миколаїв, вул. А.Шептицького, 82, тел.(241) 51-271, (241) 51-494.
Міський голова А.І. Щебель
Викон. Ривко
(241) 51-494
пояснююча записка