На етапі проектування інженер (рекомендуємо звернути увагу на монтаж опалення у Львові та Львівській області від https://opalennya.lviv.ua/) вибирає схему монтажу. Залежно від кількості контурів розрізняють: одноконтурна та багатоконтурна система.
Обидва варіанти універсальні і можуть бути застосовані для будинків з різною кількістю поверхів. Однотрубна система найчастіше застосовується в багатоповерховому будівництві, двухтрубная - в приватному. Остання більш витратна, так як вимагає наявності більшого обсягу фурнітури і помпи для примусової циркуляції теплоносія.
Порядок дій при монтажі
В першу чергу, встановлюють батареї і розмічають положення елементів. У стінах і перекриттях виготовляють технологічні отвори для прокладки комунікацій. Після цього до радіаторів підводять трубопроводи. Залежно від тиску в системі можна застосовувати сталеві або пластикові труби. Останні використовують тільки при низькому робочому тиску і відсутності гідроударів в системі.
Циркуляція теплоносія
- Примусовий. Передбачає наявність спеціалізованої помпи.
- Гравітаційний. Забезпечується за рахунок природної циркуляції рідини з різною температурою по нахиленим під малим кутом трубах.
В якості теплоносія в системах опалення можуть бути застосовані різні рідини, найбільш доступною тапоширеною з яких є вода. Для її доставки споживачеві застосовують трубопроводи з різних матеріалів:
- Пластика.
- Сталі.
- Міді.
- Бронзи і т. п.
Монтаж системи з трубами ПВХ
Трубопроводи з даного матеріалу застосовують тільки в приватних будинках з автономним теплоджерелом. Вони володіють довговічністю, доступною вартістю і легко монтуються. Можуть бути застосовані з будь-яким опалювальним приладом і батареями, проте, не здатні працювати в умовах високого робочого тиску системи. При монтажі використовують спеціальний паяльник, який забезпечує герметичність з'єднань і не вимагає особливих зусиль і навичок при роботі. Крім того, гнучка пластикових труб може бути проведена руками без застосування спеціалізованого інструменту.
Установка сталевих труб
Сталеві труби - це універсальна магістраль для доставки теплоносія від джерела до тепло-елементів. Вони мають високу стійкість до перепадів тиску і здатні забезпечити необхідну герметичність з'єднань. Для монтажу, найчастіше, потрібно:
- Гнучка установка.
- Різак і зварювальний апарат.
- Динамометричні ключі.
- Засоби герметизації з'єднань і т.п.