Кар'єр у селі Добряни на Миколаївщині ― це 100 гектарів території за 30 кілометрів від Львова. До цього варіанту, кажуть науковці, застереження не мають.
«Вона формально підходить. Вона відповідає вимогам державних будівельних норм. При умові, що будуть відповідні правильні проектні рішення», ― зазначив керівник наукового центру «Гірхімпрому» Анатолій Гайдин.
Та тільки-но тут з’явилась комісія зі Львова, за 5 хвилин біля кар’єру вже було півсела. Люди і чути не хочуть про завод по сусідству.
«Ви говорите, що нема змісту до вас їхати?», – запитав людей депутат Львівської міської ради Іван Рудницький.
Селяни кажуть, що з кар’єру йде вода у їхні криниці. А саму його територію вони вже кілька років засівають.
«Та земля передана на баланс сільської ради. Там десь є 85 гектарів. Вони вже засіваються. Три або чотири роки сіють», ― говорить мешканець села Добряни Степан Марко.
Відтак з Добрян львівська комісія їде без конкретних висновків.
«Є питання по земельній ділянці. Тобто, кому вона належить? Ми передбачали, що, можливо, це державна власність і вона виділяється. Але тут земля, як нам коментують мешканці, вона є в оренді Миколаївського цементного заводу. Це по-перше, а по-друге, думка громади, що однозначно вони проти. Тому виникає питання щодо цієї пропозиції», ― наголосив