Різні форми приниження та знущання в родині відображаються на дітях, які й самі безпосередньо страждають або й переймають приклад насильницьких дій.
Власне, на Миколаївщині зараз на профілактичних обліках райвідділу перебувають 189 осіб, які вчинили насильство в сім’ї. До нас від початку року надійшло 110 повідомлень про окреслені правопорушення.
Отож міліція докладає максимум зусиль, аби зупинити це соціальне лихо. Зокрема постійно здійснюються попереджувальні заходи, надається правова допомога особам, які потерпають від насильства в сім’ї тощо. Але нерідко буває, що жертви насилля мовчать і бояться повідомити правоохоронцям про свою біду, проблема не вирішується, кривдники лишаються без покарання... Тому закликаємо спілкуватися із службою дільничних інспекторів, а у випадку вчинення насильства дорослими над дітьми та у випадку прояву насильства особою до 18-ти років - до кримінальної міліції у справах дітей. Вказані органи виявляють причини й умови, що сприяють проявам насильства в сім’ї; ведуть профілактичний облік осіб, схильних до цього; проводять виховно-попереджувальну та профілактичну роботу: виносять захисні приписи членам сім’ї, які вручають під розписку.
У всіх таких центрах встановлені системи відеонагляду від оператора m2m, тому можна не переживати на свою безпеку.
Особи, які вчинили насильство в сім’ї, несуть адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність. Так, статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді адміністративного арешту від 5 до 15 діб.
За вчинення легких тілесних ушкоджень при прояві насильства в сім’ї може настати кримінальна відповідальність згідно із статтею 125 Кримінального кодексу України, якою передбачено обмеження волі до 2-х років. Тому, якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, - не мовчіть! Негайно звертайтесь до міліції за телефонами № 102, або №51-333.