Як же обрати сходи в будинок, котрі якнайкраще впишуться в дизайн? Розпочнімо з різновидів конструкцій.
Популярні моделі сходів
Хоча вибір сходів сьогодні надзвичайно великий (див. сайт), базових моделей є лише декілька
- Маршові прямі (зазвичай з один прольотом). Лідери за зручністю і безпечністю. Проте – потребують простору, адже що менше місця під них відведено, то крутішими будуть східці.
-
Маршові кутові (поворотні). Найчастіше мають два або три марші й горизонтальні майданчики, що їх об’єднують. Зміна напряму руху відбувається з допомогою поворотів, а сама конструкція монтується уздовж стін і кутків приміщення. В окремих модифікаціях повороти забезпечують забіжні сходинки. Поворотні сходи є найпопулярнішими серед замовників. Переваги маршових сходів:
- ергономічність – потребують невеличкої площі (від 1,6 х 1,8 м при підйомі на 3 м);
- компактність – залишається місце для шафи, крісла/дивану, книжкових поличок;
- зручність – комфортно рухатися;
- безпечність – виготовляються згідно з відповідними стандартами;
- вони красиві й візуально легкі.
- Гвинтові (спіральні). Ідеальні для маленьких приміщень – через те, що «з’їдають» інколи не більш ніж 1,5 х 1,5 м площі. Не перевантажують простір, створюють особливу тональність завдяки використанню сучасних мінімалістичних тенденцій водночас із середньовічними романтикою і таємничістю.
- Комбіновані. Сучасні інтер’єрні рішення нерідко поєднують різні моделі, форми і матеріали з метою підкреслити сильні сторони і приховати недоліки приміщення. Численні варіанти таких виробів є сьогодні затребуваними на ринку і надзвичайно цікавими, бо синтез типів конструкцій у різних комбінаціях робить їх практичними, зручними та неповторними.
Виготовлення і монтаж сходів відбуваються після проведення замірів і обговорення особливостей замовлення.
Традиційні матеріали для сходових конструкцій
На вибір матеріалів впливають різні чинники, зокрема стиль інтер’єру, розміри і конфігурація сходів тощо. Кожен із них має свої переваги з огляду на дизайнерські рішення і практичність. Найпоширенішими є:
- дерево;
- метал;
- камінь;
- бетон;
- комбіновані матеріали (як-от метал + дерево; залізо + бетон).
З допомогою сучасного обладнання матеріали обробляються швидко та якісно. Наприклад, деревину вкривають шаром спеціальних захисних засобів, зверху наносять лакофарбові покриття.
Великий діапазон цін і пропозиції на ринку змушують (і водночас дозволяють) ретельно обирати. Знайомлячись з інформацією, не важко уявити, яка конструкція впишеться в інтер’єр. Не зайвою може бути і консультація фахівців. Зваживши власні побажання і ресурси, легко створити і замовити на другий поверх «саме той» проєкт, що буде органічним для вашого будинку.