І основне, як вибрати курси ораторського мистецтва.
Все залежить від цілей і бажань. Поки цілі і бажання стосуються нас самих - все просто: сам придумав, сам зробив. Коли ж амбіції виростають - нам потрібні інші люди, однодумці, помічники. Ми повинні донести до них ту «чудову» думку, яка всіх «ощасливить». Іноді мету ораторської майстерності озвучують як мистецтво маніпулювання. Але це не зовсім так. Це означало б таку комунікацію, в якій вигоду отримує тільки одна сторона.
Хоча на нашу думку, можна з упевненістю говорити, що успішна комунікація - це коли всі хто хотів висловилися, обговорили з усіх боків, врахували нюанси і покинули місце зустрічі натхнені. Це не просто «донести думку до аудиторії», а створити в просторі ідей щось нове: інсайти, нові висновки, цінності, плани.
Кому потрібен такий навик?
Коли потрібно йти на ораторський курс?
Тоді, коли немає розуміння, чому в одному випадку вас зрозуміли, а в іншому ні. Коли вам про це кажуть люди, які кругом нас. Коли вас підвищили по кар'єрних сходах і тепер треба професійніше взаємодіяти з коллегами. Коли ваша професія пов'язана з виступами перед людьми. Коли ви регулярно проводите і берете участь в різних нарадах і найголовніше - коли у вас є ідея, яку треба донести світу.
Ми рекомендуємо вибирати не звичайний ораторський курс, а майданчик для вдосконалення ораторської майстерності. Така «пісочниця» для дорослих, в якій можна поекспериментувати з навичками отриманими на курсі.
Все просто: потрібно просто відвідувати ораторські курси, зрозуміти і вивчити всі техніки і удосконалювати ці техніки під час кожної можливості.