- число планованих контурів труб;
- можливість приєднання додаткових колекторів для теплої підлоги;
- бажаний матеріал;
- потреба в регулюючих клапанах;
- необхідне число гребінок;
- наявність кріплень.
Ці пункти дають можливість зробити акцент на кожному аспекті і підібрати оптимальне пристосування.
Що таке колектор для теплої підлоги і як він працює
Колектор - це компонент низькотемпературної системи опалення, розроблений для роздачі теплоносія по нагрівальних контурах і збору вже остиглого. Це головне завдання зазначеного пристрою. Залежно від комплектації пристосування може здобувати додаткові робочі характеристики.
Він дає можливість зосередити в одному місці розподільний вузол і здійснювати контроль за все опалення в будинку. У комплекті зі змішувальної групою може працювати в змішаних системах опалення спільно з радіаторами, самостійно - тільки з низькотемпературними котлами. Це пов'язано з тим, що для теплої підлоги потрібно температура води в 30-40 ° C, а для батареї - 80-90.
Види колекторів
За матеріалом виготовлення бувають:
- пластикові;
- латунні;
- бронзові;
- з нержавіючої сталі.
- одинарні;
- подвійні;
- в зборі;
- з арматурою.
За способом виготовлення:
- збірні;
- суцільнолиті.
Це найпростіший критерій. Він встановлюється в кінці проектувальних робіт. Відповідно до кількості отриманих контурів має бути і число виходів на гребінці. Якщо магістралей з труб 5, то стільки ж має бути точок підключення. При цьому необхідно враховувати, що подаючий і приймальний колектор - це два різних елемента однієї системи. До них окремо підключаються різні кінці труби. Якщо планується подальше збільшення системи, можна вибрати колекторну гребінку з великим числом виходів. Так само кілька колекторних планок можна з'єднувати в одну. Для цього створені спеціальні перехідники або колектори особливої форми, яким не потрібні скріплюючі елементи.