На багатьох виробництвах відбувається видача спеціального одягу і взуття, які повинні відповідати технічним нормам по ДСТу 12.4.127-83. Залежно від виду діяльності підприємства або окремого цеху, робітники можуть отримати спецвзуття з якісних і міцних матеріалів: шкіри, гуми та інших аналогів.
Спецвзуття поділяють на чоловіче і жіноче. Залежно від сезону, робітник може отримати на осінь черевики та чоботи на зиму. Шкіряне взуття часто поєднує в собі кілька матеріалів - це натуральна шкіра (зверху) і штучна всередині. Низ у такому взутті, як правило, виготовлений з щільної гуми і полімерних матеріалів. Гума зазвичай кріпиться до підошви за допомогою прошивки, клеєння і кравецьких цвяхів. Підошва і каблук у спеціальному взутті обов'язково повинні бути з монолітної або ж пористої гуми, дуже рідко зі шкіри (на підприємствах вибухонебезпечного середовища). Великим плюсом гумової підошви є її водостійкість і зносостійкість.Справа в тому, що термін зносу гумової підошви становить 50-90 днів, а підошви, виготовленої з шкіряних матеріалів - 25-30 днів. А це порівняно велика різниця. До того ж, взуття з гумовою підошвою в зимовий період часу буде менше ковзати по сніговій поверхні і льоду.
Добре підходить для пошиття спеціального взуття хромова шкіра. Вона має свої переваги перед натуральною та штучною шкірою. Хромова шкіра більш вологостійка і здатна піддаватися високому температурному напруженням. Крім усього перерахованого вище, даний матеріал стійкий до багатьох специфічних речовин хімічного походження, наприклад, до ацетону і бензину.
Найчастіше працівникам підприємств видають зимове спецвзуття різного фасону. Один вид гумового взуття повинен носитися чітко зверху валяного взуття (це калоші), а другий надіватися безпосередньо на ногу (черевики, чоботи). Щоб робітник не відчував ніякого дискомфорту, йому видають калоші приблизно ідентичного розміру з валянками, в іншому випадку можна пошкодити частину гумового взуття.
Валянкове спецвзуття здатне вберегти свого власника від низьких температур і дозволяє йому ступати по глибоким відвалам снігу. При цьому людина відчуває себе цілком комфортно в такому взутті. Рівень теплозахисту чобіт валяного виробництва залежить від товщини шару матеріалу, щільності і якості вовни. Шерсть для виготовлення даного виду взуття використовується зазвичай овеча. До недоліків валяного взуття, мабуть, можна віднести тільки високий рівень зносу.
Коментарі