В основному це стосується власниць м'яких і надто тонких нігтьових пластин, а також тих, у кого спостерігається підвищена вологість рук. Щоб манікюр виходив якісним, красивим, важливо правильно вибирати шелак (гель-лак).
Якщо ви вирішили купити гель лаки недорого в Україні, то при виборі шеллаку варто враховувати такі показники:
- Наявність пластифікатора. Це особливі речовини, присутні в складі полімерного матеріалу, що дозволяє надати пластичність і еластичність. Забезпечує підвищення термо, світло і холодостійкості сировини. У ролі пластифікаторів виступають фталати (токсичні в формі випарів), а також уретан - найбільш безпечний компонент.
- Кількість, якість кислот. Всі бази містять кислоти. Різниця полягає лише в їх якості, кількості. Найчастіше застосовується кислота метакрилова. Якщо вона в вказана на другому або третьому місці в складі, то це не дуже добра ознака. Даний показник сигналізує про досить великий відсоток кислоти, тому нігтьова пластина може постраждати і отримати опік. Погана якість, надлишок кислоти в гель-лаку загрожує таким захворюванням, як онихолизис (відшарування нігтьової пластини).
- Олігомер. Коли мова йде про топи або базу, то кількість даного компонента є ключовим. Важливо пам'ятати, що олігомер є кільцевою молекулою, в складі якої безліч однакових ланок. Це головні молекули газу, в процесі полімеризації вони шикуються в структурну решітку, що і забезпечує утворення полімерної плівки на нігтьової пластини. Якщо ж його занадто мало або поганої якості, то така решітка вийде занадто ослабленою, а зв'язку зруйнуються в найкоротші терміни. Все це проявляється такими ознаками: поява відслойок, тріщини).
- Якість полімеризації. Молекули гелю шикуються в структурну решітку, зв'язуються один з одним під впливом UV-променів. Подібна хімічна реакція здійснюється з виділенням липкого шару, тепла. Якщо ж перервати процес, то молекули не зможуть знайти собі відповідну пару всередині решітки, тому залишаться у вільному стані. Незважаючи на те, що зовні покриття виглядає твердим, в процесі носіння відходить від нігтя і просідає, провокує відшарування, може з'явитися хімічний опік. Це відбувається в тому випадку, якщо економити час, а саме сушити НЕ тридцять секунд, а всього лише десять. Важливо дотримуватися строгих правил під час сушіння.
- Правильна техніка роботи. Майстер зобов'язаний врахувати безліч нюансів і чинників, бути кваліфікованим фахівцем, щоб покращувати репутацію і не псувати нігті клієнтам.