Літнім людям непросто розгледіти результати на ртутному термометрі. Людина у віці може випадково упустити термометр при струшуванні. Здавалося б, ніяких кнопок на ртутному градуснику немає, але навчитися його струшувати окремий навик. Якщо струсити градусник не тим боком, ртутний стовпчик розділитися на частини і прилад перестане виконувати свою функцію. Після використання зберігати і перевозити його потрібно в спеціальному футлярі, щоб захистити тендітний прилад.
Навіщо потрібен безконтактний термометр?
На заміну ртутних термометрів давно прийшли безртутні, де ртуть замінена іншою речовиною або електронні термометри, у яких замість ртуті спеціальний датчик, який вимірює температуру при контакті. Але багато мінусів нікуди не пропали:
- потрібно кілька хвилин для вимірювання;
- градусник може перетворитися в іграшку для дитини;
- частина приладів мають маленький дисплей або таку ж шкалу як у ртутних термометрів і незручні людям зі зниженим зором;
- не підходять для використання у великій кількості людей;
- вимагають дезінфекції після кожної людини;
- є ризик передачі інфекції при поганій обробці;
- дорожче, ніж ртутний градусник.
Як працює медичний безконтактний термометр
Бесконтактный термометр визначає силу інфрачервоного випромінювання з поверхні тіла людини і переводить його в цифрове значення в вигляді градусів. Тобто це принципово інший метод вимірювання в порівнянні зі звичайними градусником. Для наочності можна уявити, що вимірюється сила світла, невидима для людського ока, що виходить від поверхні шкіри.
Плюси інфрачервоного термометра:
- швидкість вимірювання укладається в кілька секунд;
- немає небезпеки розливу ртуті;
- немає необхідності фіксувати дитину або відволікати;
- можна застосовувати для великої кількості людей з низьким ризиком інфікування;
- безконтактний спосіб вимірювання;
- великий дисплей з великими цифрами легко читається, іноді є підсвічування;
- можливість вимірювати температуру тіла у сплячої людини;
- в деяких моделях є пам'ять близько 30 вимірювань;
- при зміні режиму використовувати як термометр для дитячого харчування, навколишнього середовища.
Не всім інфрачервоним термометрам притаманні ці плюси. Деякі з них призначені для вимірювання температури в слуховому проході, це підвищує точність, тоді потрібно ввести в нього спеціальну насадку. Або потрібно прикладати до шкіри чола. Тобто про безконтактному способі говорити вже не можна. Щоб не помилитися, уважно читайте інструкцію.
Звертайте увагу саме на похибку вимірювання за інструкцією. Решта відмінностей - це розширені функції (пам'ять, зручність, другий режим для навколишнього середовища). Оптимальним буде мати вдома 2 прилади. Один інфрачервоний термометр для швидкого вимірювання або спостереження зміни температури в динаміці. А при підозрі на хворобу і необхідності у високій точності вимірювання використовувати звичайний градусник.