Патологія діагностується досить часто, більшою мірою схильні до неї чоловіки. Однак жінкам також потрібно стежити за здоров'ям і звертатися до лікаря у разі підозри на пахову грижу.
Причини хвороби
Виникненню патології сприяють різні чинники:
- вроджений дефект у черевній стінці;
- запори;
- збільшення простати;
- вагітність і пологи;
- асцит;
- підняття важких предметів.
Найчастіше пахова грижа утворюється з правого боку, однак нерідкі випадки, коли вона формується симетрично. Особливо небезпечною патологія є для дітей молодшого віку - існує великий ризик утиску кишківника та стрімкого некрозу тканин.
Дорослим також не варто відкладати діагностику й лікування. У Клініці Біляка проводить обстеження досвідчений хірург. Якщо наявність патології підтверджується, пацієнту призначається лапароскопічна операція пахової грижі.
Характерні симптоми
Пацієнт зазвичай відчуває легкий дискомфорт під час фізичних навантажень. Випинання стає більш помітним, коли розмір грижі збільшується. Увечері в цій ділянці тіла можна спостерігати набряк, але таке виникає не завжди. Шишка може з'являтися раптово, під час нападів кашлю та чхання. Зазвичай її можна вправити. Коли людина знаходиться в положенні лежачи, грижу помітити неможливо.
У чоловіків опуклість може поширюватися й на ділянку мошонки. Це явна ознака того, що хворому потрібна планова операція. Ургентне хірургічне втручання проводиться, якщо виникає гостра симптоматика:
- біль у паху;
- нудота;
- блювота;
- підвищення температури тіла.
Важливо не допустити розвиток перитоніту, оскільки він становить загрозу для життя.
Діагностика пахової грижі
Хірург ставить пацієнту питання, на які потрібно давати правдиві відповіді. Це допоможе скласти правильну клінічну картину й визначити, наскільки термінове проведення операції. Діагноз підтверджується методом пальпації. Для складання більш докладного анамнезу призначають інші обстеження:
- УЗД;
- МРТ;
- КТ.
Це надає можливість виключити наявність інших патологій. Випинання також виникає при запаленні лімфатичних вузлів у паховій області, онкологічних утвореннях або аневризмі артерій. Отримані під час обстеження дані лікар використовує для складання плану малоінвазивного хірургічного втручання. Вони дають можливість дізнатися про індивідуальні особливості пацієнта.
Лікування у стаціонарі
У Клініці Біляка для усунення цієї патології застосовується герніопластика. Ця операція проводиться за допомогою лапароскопічного обладнання. Малоінвазивне втручання — це найкраща методика, що дозволяє зменшити крововтрату, скоротити термін реабілітації, виключити виникнення ускладнень.
Після такого хірургічного лікування пацієнт меншою мірою відчуває біль, у порівнянні з відкритою порожнинною операцією. На тілі залишаються кілька невеликих рубців, які швидко заживають і не приносять дискомфорту. Професіоналізм хірурга відіграє велику роль для пацієнта. Правильно проведена операція повертає здоров'я та виключає рецидиви, якщо всі рекомендації лікаря будуть виконані.
Відновлювальний період
Уже через 2-3 години пацієнтові дозволяється вставати з ліжка. У стаціонарі необхідно пробути до того моменту, коли будуть виключені будь-які ризики. На це зазвичай потрібно 1-3 дні. Після виписки можна повертатися до звичного способу життя. Для підтримки черевної порожнини необхідно носити бандаж. Неприпустимо підіймати тяжкості вагою понад 5 кілограмів.
Вимагають догляду місця проколів. Їх потрібно обробляти антисептичними препаратами. Для швидкого відновлення рекомендується виконувати прості фізичні вправи. Це поверне м'язам тонус. Після операції варто дотримуватися дієти. З раціону необхідно виключити: жирну, смажену їжу, газовані напої, продукти, що провокують здуття. У період відновлення до меню вводять:
- курячий бульйон;
- каші;
- відварені або запечені в духовці м'ясо та риба;
- овочеві пюре.
Для виключення рецидивів потрібно дотримуватися здорового способу життя, харчуватися корисними продуктами й залишатися фізично активним.