Зокрема, планується впровадження низки нових пакетів медпослуг, спрямованих на те, щоб, з одного боку, підвищити стандарти якості, а з іншого — зробити вимоги до медзакладів чіткішими та більш досяжними.
Проекти специфікацій, розроблені НСЗУ
В розробці проектів взяли участь профільні експерти, члени громадських організацій та представники від пацієнтів. Участь різних сторін при обговоренні проекту була спрямована на те, щоб приділити достатньо уваги практичним аспектам, так само як і менеджерським моментам.
Наразі створено проекти специфікацій, а також умов надання послуг пацієнтам.
Особливо помітною зміною є більша деталізація пакетів у порівнянні із минулим роком. Наприклад, пакети, які включали діагностику та лікування онкологічних захворювань, минулого року були розділені на хіміотерапію, опромінення та хірургію для того щоб останній пакет був придатним, зокрема, й для багатопрофільних стаціонарів. Цьогоріч пакети були диференційовані ще більше, й окремо запропоновано виділити пакет медпослуг для онкогематологічних захворювань.
Варто зазначити, що одночасно присутня й досить широка специфікація, зокрема, щодо обстежень госпіталізованих пацієнтів. Такий нюанс дозволяє лікарю мати достатню свободу в призначенні ліків та процедур.
Основні пакети послуг НСЗУ
Затверджені МОЗ проекти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг мають набути чинності у квітні.
Наразі відомо, що у 2021 році до програми медичної допомоги увійдуть нові пакети, метою яких є наступне:
- боротьба із інфекційними хворобами та епідеміями (створення пакету викликане пандемією COVID-2019);
- стоматологічна допомога;
- ведення вагітності в умовах амбулаторії;
- інтракорпоральний діаліз в умовах амбулаторії;
- лікування та супровід хворих на туберкульоз;
- діагностика, лікування та супровід осіб, які мають підозру на гематологічні захворювання (або вже встановлений відповідний діагноз);
- психіатрична допомога, яку здійснюють виїзні мобільні бригади.
Таким чином, наразі тривають фінальні узгодження, а старт нових умов заплановано на 1 квітня. До цього часу залишаються чинними всі вимоги до участі у програмі, ухвалені минулого року. Як і раніше, для початку співпраці необхідною умовою є ліцензія на медичну практику та реєстрація в електронній системі охорони здоров'я. Важливим нововведенням є документальне підтвердження у вигляді сертифікату, виданого спеціалізованою організацією, відповідності будівлі закладу вимогам щодо доступності маломобільних груп населення (так званий “сертифікат на пандус”). Без цього документа НСЗУ не укладатиме договори на 2021 рік навіть при виконанні закладом всіх інших умов.
Тим часом залишається чекати, допоки МОЗ України винесе проект відповідної постанови на засідання Кабміну, після чого вже розпочнеться безпосередньо процес укладення договорів між Національною службою здоров'я України та надавачами медпослуг.